Geograafiaolümpiaadi lõppvoor 2021

Geograafiaolümpiaadi lõppvoor toimub reedel 7. mail (kui koolis käimine on sel ajal tavapärane) või laupäeval 8. mail (kui koolis käimisel on piirangud). Toimumise lõplik kuupäev selgub sõltuvalt olukorrast võistluse toimumisnädala algul.

Lõppvoorus osaleb sel aastal 200 õpilast.

Õpilased teevad testi suuremate linnade või teatud maakondade keskustes ühes või kahes koolimajas. Näiteks Tartu linna sõidavad testi tegema ka Tartu, Jõgeva, Põlva, Võru ja Valga maakonna õpilased. Täpsed võistluskohad teatame aprillis. Ülesannete lahendamine toimub kõigil vanuseastmetel samal ajal, kuid väikese ajalise nihkega.

Õpilased täidavad ülesandeid Harno Moodle’i keskkonnas umbes 3 tunni jooksul. Traditsioonilist maastikuvõistlust ei toimu, kuid mitmete Maa-ameti kaardirakenduste ja Google maps’i tänavavaate vahendusel tuleb lahendada ka maastikuvõistlusele sarnaseid praktilisi ülesandeid. 9. klassi ja gümnaasiumiõpilastel tuleb vähemalt üks ülesanne teha paberile, see pildistada ja üles laadida.

7.– 8. klassi õpilased kasutavad ülesannete täitmisel maailma ja Eesti atlast ja võimalik, et mõnele küsimusele tuleb  leida vastus ka Maa-ameti või Google maps’i kaardilt. 9. klassi ja gümnaasiumi õpilastel tuleb vastamisel leida infot internetist.

Olümpiaadi virtuaalseks toimumiskohaks on Ida-Virumaa, mis tähendab, et küsimuste ja ülesannete fookuses on suuresti Ida-Virumaa loodus, rahvastik, asustus, majandustegevus ja kultuurielu. Kindlasti on ka tavapäraseid geograafia-alaseid ja sealhulgas igapäevasündmustega seotud küsimusi  ja ülesandeid mujalt Eestist ja kogu maailmast.