Võru 2014


Olümpiaadi avamine

2014. aasta vabriiklikku geograafia olümpiaadi võõrustas 9.-10. mail Võru Kreutzwaldi gümnaasium.

Erinevalt varasematest 3 päeva kestnud olümpiaadidest toimus Võru olümpiaad kahel päeval. Veel ühe suurema muutusena toimusid 9. klassi ja gümnaasiumi kirjalikud tööd arvutis.

 

Tulemused

Gümnaasiumi osas tulid väikse ülekaaluga teiste ees võitjateks Taniel Paju Tapa Gümnaasiumist ja Uku-Kaspar Uustalu Tallinna Reaalkoolist.

Parimad õpilased gümnaasiumi osast saavad õiguse minna esindama Eestist rahvusvahelisel geograafia olümpiaadil, mis see aasta toimub Poolas Krakowis – iGeo2014 Krakow. Rahvusvaheliste geograafiaolümpiaadide leht: http://www.geoolympiad.org/.

9. klassis said I järgu Teet Saar ja Carel Kuusk vastavalt Haapsalu Põhikoolist ja Tallinna Prantsuse Lütseumist. Samuti Haapsalu Põhikooli õpilane Andres Pärnpuu oli parem 8. klasside arvestuses. I järgu sai 8. klasside arvestuses ka August Vesik Pärnu Ühisgümnaasiumist. 7. klasside arvestuses said I järgu Richard Luhtaru Miina Härma Gümnaasiumist ja Carolin Lüübek Tallinna Prantsuse Lütseumist.

Olümpiaadi lõpptulemused:

 

Ülesanded ja küsimused

 

Pildid

Pildid leiad sellest galeriist.

 

 

 

GPS Mäng

Olümpiaadi raames toimus ka õpilaste GPS võistlus/mäng, mis olümpiaadi arvestusse ei läinud, aga pakkus võimalust ajaviiteks. Vabatahtliku mänguna on see olümpiaadi kavas juba mitmendat aastat ja on üpris populaarne. Seekordne mäng koosnes 15 ülesandest, mis tuli kindla aja jooksul lahendada. Võitjaks tuli võistkond , kes kogus enim punkte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>