Geograafiaolümpiaad, olulised juhised!

Piirkondlik geograafia olümpiaad toimub juba sellel laupäeval 10. detsembril ja osalemas on umbes 440 inimest üle Eesti. Koondan siia postitusse kokku kõik olulised dokumendid, mida läheb vaja olümpiaadi eel, selle toimumise ajal ja järgselt tulemuste vormistamiseks ning žüriile edastamiseks.

• Olümpiaadi üldine juhend (vaata teaduskooli lehelt) - üldine olümpiaadi korraldamise alusdokument
  • Tulemuste esitamise vorm (protokoll_tulemused_2011-12.xls) – kui olümpiaad on läbi saanud ja kõik tulemused kokku löödud ning kohapealsed paremusjärjestused selgunud, siis just selle vormi alusel edastatakse olümpiaadi lõplikud tulemused žüriile.
    Arvutivooru tulemused lõppkokkuvõtete tegemiseks edastatakse maakondadesse kella 16.00 laupäeval.

Gümnaasiumi osas on mitmeid mitmeid uuendusi seoses arvutivooruga, see toimub Tartu Ülikooli Moodle keskkonnas (http://moodle.ut.ee). Muus osas 7., 8., ja 9. klass ning gümnaasiumi kirjalik voor toimub olümpiaad täpselt samamoodi nagu varasematel aastatel. Ehk siis järgnev puudutab ainult gümnaasiumi arvutivooru.

• Arvutivooru toimumise juhend (2011-12_gymn_piirknd_arvutivoor.pdf) - täpsemad selgitused arvutivooru läbiviimise osas
  • Arvutivooru protokoll (protokoll_arvutivoor_2011-12.xls) – selle protokolli täitmine on vajalik hilisemate probleemide ja vaidluste korral. Kui kõik kulgeb korrektselt, siis piisabki ainult protokolli päise täitmisest (õpilaste arv, millal alustati, kus kohas toimus ja kes protokollis). Aga iseärasused, mis võivad tulemusi mõjutada ja segadust põhjustada tuleks siia kirja panna: nimekirjast puudu oleva õpilase lisandumine, asendusparooli kasutamine, programmi kokku jooksmine jne.
    Arvutivooru protokoll tuleks saata olümpiaadi žüriile Edgar Sepp’ale võimalikult kohe pärast arvutivooru läbi saamist. Iga rühma kohta tuleks vormistada eraldi protokoll.
  • Arvutivooru tulemused edastatakse maakonda kell 16ks (eeldusel, et ei juhtu ootamatusi).
  • Arvutivooru saab teha nii eesti kui venekeelsena - õpilasel on sisse logides võimlaik valida kumba varianti ta teeb.
  • Atlase kasutamine ja muud abivahendid ei ole arvutivoorus lubatud. Internetti võib kasutada ainult internetivoorus ja viited kodulehtedele, kust tuleb andmeid leida on toodud küsimuste juures.

Oluline seoses kasutajanimede ja paroolidega:

• Iga õpilase jaoks on oma isiklik kasutajanimi ja seda ei tohi kasutada teiste õpilaste jaoks.
  • Kui on ette teada, et õpilane ei saa osaleda olümpiaadil ja tema asemel tuleb keegi teine, siis tuleks see koordineerida olümpiaadi žüriis oleva Edgar Sepp’aga.
  • Samamoodi tuleks koordineerida läbi Edgar Sepp’a tagavara paroolide kasutamine. See on oluline, et vältida sama kasutajanime ja parooli kasutamist erinevate õpilaste poolt.
  • Seega kui te soovite õpilaste nimekirjas kedagi asendada või tuleb õpilane lisaks ja tahate kasutada tagavara parooli siis saatke epost või helistage. Ilma vastava kooskõlastuseta võib tekkida täiendavaid segadusi. Ärge jätke neid asju viimasele hetkele!

Olümpiaadi žürii kontaktid:
Ülle Liiber, ulle.liiber@ut.ee, 737 5817
Edgar Sepp, edgar.sepp@ut.ee, 737 5076

Kõigile edukat olümpiaadi!

Rubriigid: Olümpiaadid. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.