Andmete visualiseerimine ja olümpiaadi tulemused

Seekordses postituses tutvustan väga huvitavat andmete visualiseerimise töövahendit. See võimaldab teha ja kodulehele üles panna interaktiivseid tabeleid, graafikuid ja kaarte. Tegemist on Tableu Public nimelise tarkvaraga, mis on saadav vabavarana. Sellest tarkvarast on ka rohkemate võimalustega tasulisi versioone, kuid lähemalt saab tutuvuda juba eelnevalt viidatud kodulehelt.

Vältimaks tühje sõnu, siis tegin siia kooligeograafia lehele näidiseks geograafia olümpiaadi lõpptulemuste põhjal ühe katsetuse. Graafikul on kujutatud osalejate arv aastate ja vanusgruppide lõikes. Hiirega on võimalik sealt kõiki neid osi ka eraldi ja koos valida, misjärel filtreeritakse kõrvaloleval kaardil ja allolevas tabelis tulemused vastavalt tehtud valikule. Selliselt on näiteks võimalik võrrelda gümnaasiumi vanuseklassi osalejate paiknemist erinevatel aastatel (mis koolidest olid osalejad) ja näha tabelist, mis koolid mis koha saavutasid.

Kõike seda saab täpsemalt vaadata ja ühtlasi näha geograafia olümpiaadi lõppvoorude tulemusi aastatel 2001-2011 olümpiaadide alt: Tulemused läbi aegade. Kindlasti soovitan katsetada ka nimetatud programmi.

Rubriigid: Tarkvara. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.