Georetk

Tutvustan uut GPS’i abil mängitavat mängu – Georetk. Aga enne tutvustuse juurde minemist väike katkend Georetke ühest raportist.

„…Kohale sõites ei saanud arugi, et kogu tee oli allamäge olnud. Nüüd tuli ülespoole rühkida. Kõige väsitavam oli koer Mellil, kes sügavas lumes muidu sumada ei jaksanud, kui pidi kogu aeg hüppama. Ka tema oleks suuski vajanud!  Ja sellist imelist kuuvalgel rändamist mööda lagedat lumevälja pole varem kogenud. Kõik looduse värvid tundusid salapärased ja veidi kõhedadki. Ja pildile ei saanud neid kohe mitte kuidagi.“

Georetk on uus eestikeelne ja -põhine GPS’i abil mängitav mäng. GPS on tänapäeval vist pea kõigis  nutitelefonides, mis sobivad selle mängu mängimiseks sama hästi nagu GPS vastuvõtjad. Georetk on tuletatud mängust, mida inglise keeles tuntakse Geohashing’u nime all, kuid lisatud on olulisi muudatusi ja tegemist just Eesti alale kohandatud mänguga. Paljud selle lehe lugejad on ilmselt tuttavad Geopeitusega (inglise keeles Geocaching) – mille poolest need 2 mängu erinevad?

Tsoon 13 - Tartu

Kui Geopeituses otsitakse aardeid, mis on peidetud teiste kaasmängijate poolt, siis Georetkes püütakse jõuda punkti, mis on genereeritud juhuslikult. Ehk siis see punkt võib sattuta kuhu iganes. Üks intrigeerivaid mõttekäike võikski seejuures olla, et äkki ei ole selles punktis mitte keegi enne käinud: vähemalt mitte teadlikult. Ja seda põnevam on avastada, kuidas sinna punkti jõuda. Geopeituse puhul on ju kindel, et vähemalt aarde peitja on seal käinud.

Georetke punktid (geopunktid) aga muutuvad iga päev ja kokku on neid 20, just nii mitmeks tsooniks on Eesti jagatud. Mängijad üritavad jõuda võimalikult täpselt koordinaatidega ette antud geopunkti. Pärast  georetke esitatakse raport, mida teised saavad hiljem lugeda. Ja lisaks huvitavale seiklusele saavad mängijad omavahel konkureerida ka erinevate märkide saamise ja edetabelikoha nimel.

Georetke leiad koos täpsemate juhiste, raportite ja geopunktidega nende kodulehelt (http://www.genki.pri.ee/georetk/) ja Facebookist (https://www.facebook.com/Georetk?fref=ts)

Ja lõpetuseks veel viide ühele õpetlikule raportile:

„…Mida me õppisime? Järgmisel korral riietume pisut paremini, jalanõude- ja pükstesüsteem peab olema läbimõeldum – saabaste seest peab kuivaks jääma! Lisadena tuleb kindlasti kaasa võtta täislaetud aku, pabertaskurätikud, termos teega ja/või vesi. Samuti on mõistlik vaadata enne bussiaegu ja mitte pimeda peale jääda. Kõik muu töötas meil hästi, hoolimata puudulikust kodutööst ning 16,2 km läbimisest jala, olid kriisid praktiliselt olematud.“

Ehk siis pidage meeles, et tegemist on seiklusega ja ette võib tulla ootamatuid olukordi! Katsuge võimaluste piires nendeks valmis olla ja andke sõbrale teada, kui te georetkele lähete (kuhu ja kui kauaks), et keegi oskaks teid vajadusel otsida.

Rubriigid: Huvitavat. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Georetk

  1. Villem kirjutab:

    Tundub väga põnev asi olevat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>